Choď na obsah Choď na menu
 


Dianie v roku 2007

1. 1. 2008

V roku 2007 sme pripravili 2 požiarne družstvá na okresnú súťaž, ktorá sa konala v Stupnom, dňa 10. júna 2007. V Stupnom sme sa nedali zahanbiť a obhájili sme umiestnenie z roku 2006 z Podskalia. Muži skončili pred favoritmi na 2. mieste a ženské družstvo na 1. mieste Obrázok . Nakoľko rok 2007 bol postupový, tak ženské družstvo postúpilo na krajskú súťaž.
Krajská súťaž sa konala dňa 30. júna 2007 v obci Koš v okrese Prievidza. Na krajskej súťaži si zmerali sily družstvá z 9-tich okresov. Súťažilo sa v dvoch disciplínach: štafeta a požiarny útok na dve kolá. V disciplíne štafeta sme obsadili 3. miesto a v požiarnom útoku sme obsadili 4. miesto. Celkovo sme tak skončili na veľmi peknom 4. mieste.

Obrázok


Pred krajským kolom by sa nám ani nesnívalo o takomto umiestnení a pri troche šťastia v požiarnom útoku sme mohli skončiť aj lepšie. Chcel by som sa poďakovať sponzorom a občanom, ktorí nám pomohli s dopravou a prišli nás na túto súťaž povzbudiť. Mrzí nás, že o túto udalosť bol od občanov veľmi nízky, skoro žiadny záujem. Prišli len tí skalný a touto cestou by som sa im rád poďakoval.

 
Druhý rok sa zúčastňujeme aj na pohárových súťažiach. Tento rok sme absolvovali 31. súťaží z toho 3 na konci sezóny boli na Morave, kde sme sa vlastne išli učiť. Súťaže tam majú väčšiu úroveň a je tam aj väčšia a silnejšia konkurencia. O to viac nás to teší, že sme tam získali 2 poháre za prvé miesto a na nočnej súťaži vo Vysokom Poli za druhé miesto ako jediný zástupca zo Slovenska. Tento rok sa nám celkom dobre darilo, z 31 pohárových súťaží sme doniesli 17 pohárov. Ženské družstvo malo najrýchlejší čas v Kvášove 18,50 sekúnd, čím sa polepšilo oproti minulému roku o 1 sekundu. Mužské družstvo malo v tomto roku najrýchlejší čas v Pružine 15,70 sek, čo je tiež zlepšenie o pol sekundy oproti minulému roku.

Boli by sme radi, keby sme už  doniesli domov aj putovný pohár, veľmi blízko malo k nemu ženské družstvo v pretekoch dovrchu v Lednici, kde im ho zobralo posledné štartujúce družstvo z Vydrnej. Sme radi, že súperiace družstvá nás berú vážne a majú pred nami určitý rešpekt a sem-tam si aj požičajú nášho člena do ich družstva na požiarny útok.

Uvedomujeme si, že bez sponzorov by to nešlo a preto DHZ Podskalie ďakuje všetkým sponzorom ako aj členom požiarnych družstiev z Podskalia, ktorí našu obec tento rok úspešne reprezentovali. Ďakujeme aj tým, ktorí pripravovali družstvá na súťaže a veríme, že všetkým nám tento elán vydrží aj na budúci rok a budeme sa môcť pochváliť našimi dobrými výsledkami. Tento rok sme to skúšali aj z najmladšou generáciou budúcich hasičov, no mrzí nás, že po niekoľkých tréningoch tesne pred súťažou to stroskotalo na ich prístupe a prístupe niektorých rodičov.

 
Na začiatku roka 2007 sme v spolupráci s Obecným úradom v Podskalí usporiadali dve akcie. Prvá akcia sa konala 6. januára 2007 Trojkráľový stolnotenisový turnaj o Putovný pohár starostu obce Podskalie. Väčšinou sa tento turnaj konal na Štefana, ale tento rok sa prvý krát konal na Troch kráľov a bol to prvý ročník o putovný pohár. Zúčastnilo sa na ňom 43 súťažiacich. V kategórii muži vyhral Peter Mitaš a v kategórii ženy vyhrala Renata Mitašová.

 
Dňa 24. februára 2007 prebehol detský karneval, ktorý mal tiež hojnú účasť. Po karnevale bolo fašiangové posedenie pre dospelých.

 
Výlet do jaskyne Dúpna usporiadalo DHZ Podskalie cez Veľkonočné sviatky, 7. apríla 2007. Jaskyňou nás sprevádzali jaskyniari Strážovské vrchy. S históriou jaskyne nás oboznámil pán Kortman. Účasť bola bohatá, 31 „zvedavcov“. Na spiatočnej ceste sme mali exkurziu na vodojemoch s pánom Emilom Jakubkom.

Obrázok

Vo večerných hodinách držali členovia nášho DHZ čestnú stráž pri Božom hrobe v kostole.

 
4. augusta naši členovia pripravili púť na Vápenici a večer naše členky usporiadali hodovú diskotéku a na druhý deň naši členovia zabezpečili občerstvenie pre pútnikov. Na záver roka sme s obecným úradom a poľovníckym združením z Podskalia usporiadali koncoročné posedenie pre občanov pri ľudovej hudbe.

 
Na začiatku leta sme začali s brigádou pre pani Hercegovú, za kaplnkou s vysekávaním tŕnia a čistením zarastených trávnatých porastov. Odrobili sme 580 hodín.

20. – 22. júla sme v motokrosovom areáli vo Sverepci pomáhali pri príprave pretekov. Polievali sme trať, aby nebola prašná. Mali sme tam svoju techniku, okolo 550m hadíc. Tu sme odpracovali 546 hodín.

Obrázok


V októbri nás o pomoc pri čistení trávnatých porastov požiadala firma EKOFARM. Tu sme odpracovali 150 hodín.
Tento rok bol dosť bohatý na pracovné aktivity, celkovo sa odpracovalo okolo 1 500 hodín. Výbor DHZ ďakuje svojím aktívnym členom, ktorí venovali svoj voľný čas a zúčastňovali na týchto pracovných aktivitách a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu. Taktiež ďakujeme aj nečlenom, ktorí nám pomohli.

 
Sponzor nám daroval 20 ks tričiek, 5 ks hadíc C, savicové šróbovanie na koš, elastickú savicu, sací koš, 10 ks prilieb.
V apríli sme si dali urobiť nové čerpadlo na súťažnú motorovú striekačku.
V novembri sem súťažnú motorovú striekačku predali. V ten istý mesiac sme si dali poskladať do Hraníc na Morave novú súťažnú motorovú striekačku.
Obecný úrad nám zakúpil benzínové čerpadlo, ktorá sa môže použiť na čistenie studní, pri záplavách atď. Nám je užitočné, hlavne pri napúšťaní kade pri tréningoch, nakoľko nemusíme už  takú dlhú „štreku“ voziť aj pohotovostnú motorovú striekačku

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.