Choď na obsah Choď na menu
 


Fašiangy 2009

24. 2. 2009

Fašiangy v Podskalí...

Už po druhýkrát sa v Podskalí konal slávnostný fašiangový sprievod. V sobotu 21.2.2009 sa dedinou už od rána ozývala hudba, o ktorú sa postarali šikovní muzikanti za speváckeho doprovodu masiek.

 

O tom, že aj dospelí sa radi prezlečú za maškary svedčí hojná účasť. V tento chladný februárový deň dedina skutočne ožila. Mnohí obyvatelia tejto malebnej dedinky boli skutočne nadšení. Ba dokonca si podaktorí aj poplakali, pretože boli hrdí na to, že tradície nezmizli a v Podskalí sa ľudia rozhodli zvyky našich predkov udržiavať.

 

Po slávnostnom sprievode, sa už tradične robila praženica a potom už dostali slovo tí najmladší, ktorí sa mohli vyblázniť na detskom karnevale.

 

Týmto chceme poďakovať všetkým, ktorí prispeli k usporiadaniu fašiangov a samozrejme sa zúčastnili na organizácii a zabezpečení celého priebehu karnevalu. Ďakujeme samozrejme aj muzikantom, bez ktorých by to nešlo.

 

No a chýr o tom, že sa v Podskalí poriada fašiangový sprievod sa rozšíril široko-ďaleko a tak nás prišli pozrieť aj z vedľajších dedín.

 

Zvyky a tradície treba udržiavať a Podskalie je toho dôkazom...

 

 

A tu nájdete nejaké fotky:

s526.photobucket.com/albums/cc345/dhzpodskalie/Fasiangy%202%200%200%209/

 

Náhľad fotografií zo zložky Fašiangy 2009

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.