Choď na obsah Choď na menu
 


Chata Tatry, Slovenský superpohár 2008

30. 10. 2008

Kde bolelo, tam bolelo, nejak sa nám počas sezóny prihodilo, že podskalské, ihrišťanské a pečeňanské družstvo si akosi hlbšie porozumelo a bola z toho nezabudnuteľná chata v Tatranskej Štrbe.

 

Nielen, že sme utužovali priateľstvá prostredníctvom starých osvedčených „slovenských zvykov“ počas celej piatkovej aj sobotňajšej noci, ale podarilo sa nám zohnať dostatok šoférov a súťažiacich na neoficiálny Slovenský pohár DHZ v Spišskej Sobote – podotýkam len chlapských, čo samozrejme, poburuje už dlhšiu dobu ženskú časť hasičského zboru. Podnetné pripomienky na túto sa dostali aj priamo do uší organizátorov podujatia. Ale dosť bolo o negatívach. Omnoho podstatnejšie je, že všetci triezvi ihrišťanskí chlapi sa pochlapili a na poslednú chvíľu dokázali dať dokopy team (tzv. ihrišťanský zlepenec), ktorý svojou zohratosťou a výkonom prekvapil nejedno sebavedomé mužstvo.

 

Na súťaži sa zúčastnilo 28 mužstiev z rôznych kútov Slovenska i Moravy. Menším paradoxom súťaže bolo, že prvé dve miesta obsadili dve moravské družstvá 1. Nedašov, 2. Brumov. Slovenské farby sa zaskveli až na 3. mieste vďaka domácej Spišskej Sobote. Víťazné poháre a finančné ceny sa ušli aj súťažiacim na ďalších dvoch miestach, ktoré sa podarilo uzurpovať najúžasnejším DHZ (s ktorými má podskalský zbor vytvorenú akúsi neoficiálnu družbu) 4.Ihrišťu a 5.Kamennej Porube.

 

Organizácia podujatia trošička pokrivkávala na jednu nôžku, no vďaka nejednému oduševnenému fanúšikovi resp. fanúšičke z radov podskalských, pečeňanských či porubských sa atmosféra z času na čas zdvihla z bodu mrazu a poskytla emotívne osvieženie  stereotypnému priebehu súťaže.

 

Pred oslavou nečakaného úspechu sme si zašli prezrieť krásy (Štrbské Pleso) i hrôzy (stromy zničené veternou katastrofou) našich Tatier. A večer sa pokračovalo tam, kde sa v sobotu nad ránom skončilo. J

 

Na záver veľkáááááá vďaka všetkým, čo chatu vybavili, všetkým, čo sa jej zúčastnili a dúfame, že v dohľadnej dobe sa bude niečo podobné opakovať.

 

A tu nájdete fotky:

s526.photobucket.com/albums/cc345/dhzpodskalie/chata%20tatry%20a%20slovensky%20superpohar%202%200%200%208/

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Nadaaaar

(Minča, 2. 11. 2008 20:28)

nelúbi sa ti? veď sú fajné, však tam hádam nebudem dávať také strojené, tie sú o ničom...
dávaj si na mňa bacha, bo keď ma naštveš, tak tam dám aj inakšie :DDDDD
LC

Nadaaaar

(Matulka, 2. 11. 2008 17:24)

Bolo tam super.Az na niektore fotky ktore su tu.Minca nabuduce tam daj nieco lepsie.LC